

Co jest na tej taśmie?
Co jest na tej taśmie?
Wybitne archiwalne reportaże i dokumenty Polskiego Radia uzupełnione o rozmowę z autorami, specjalistami i bliskimi bohaterów.
Dorota Boniecka-Górny
Wybitne archiwalne reportaże i dokumenty Polskiego Radia uzupełnione o rozmowę z autorami, specjalistami i bliskimi bohaterów.
Dorota Boniecka-Górny
Święty Jan Paweł II był autorytetem dla katolików, ale także osób spoza kręgu Kościoła katolickiego. W opinii licznych osób, to właśnie on odegrał kluczową rolę w obaleniu komunizmu w Polsce. Nie brakuje jednak sceptyków, którzy kwestionują jego postać, szczególnie w obecnych cza...
Pędzimy przez życie, krzyczymy, niszczymy, a one śpiewają, latają, po prostu są piękne. Święty Franciszek w swoich wierszach pisał o ptakach: "bracia nasi mniejsi".
Czy osoba dobrze wykształcona, mająca wiele umiejętności i ogromne doświadczenie może mieć problemy ze znalezieniem pracy? Okazuje się, że tak i prawdopodobnie wszystkiemu winien jest PESEL. Traktuje o tym reportażu Magdy Skawińskiej "Pesel".
"Trzymajcie się chłopaki" to wbrew pozorom reportaż o kobietach. To satyryczna relacja z feministycznej manifestacji z 8 marca 2003 roku, wzbogacona cytatami z filmu Juliusza Machulskiego "Seksmisja".
Reportaż Alicji Grembowicz to zapis podróży tytułowej Kasi i jej adopcyjnych rodziców do Chin - miejsca, w którym przyszła na świat. W audycji "Co jest na tej taśmie" gościły autorka reportażu oraz dr Ewelina Kownacka, zajmująca się problemami adopcji.
To już trzy lata pełnoskalowej wojny w Ukrainie. Dokładnie 24 lutego 2022 roku Rosja najechała Ukrainę. Czy jest nadzieja na koniec wojny?
Reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze "Literka po literce" to opowieść o ludziach, którzy zakochali się w sobie "rozmawiając" ze sobą przy pomocy alfabetu Morse'a przez ścianę w stalinowskim więzieniu.
Reportaż Wandy Wasilewskiej i Mari Blimel "Myślałem, że to przeze mnie" otrzymał Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2000 roku.
Sto lat temu, 1 lutego 1925 roku w eter nadano komunikat "Tu próbna stacja radionadawcza Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego w Warszawie, fala 385 metrów". Tę chwilę uznaje się za narodziny polskiej radiofonii. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Doroty Bonieckiej-Górny pt. "...
Osiemdziesięcioletni Kazimierz Gąsienica-Byrcyn z Zakopanego większość swojego życia poświęcił udzielaniu pomocy w górach. Miłość do Tatr i ratownictwa górskiego zaszczepił w nim ojciec Stanisław, który sam był przewodnikiem i ratownikiem tatrzańskim.
z 6