

Wśród Zwierząt
Wśród Zwierząt
Przyroda jest wokół nas. Brzmi to jak banał, ale otoczeni zdobyczami techniki i nowoczesnymi udogodnieniami, zapominamy, jak niewiele trzeba, aby się z tą przyrodą zaprzyjaźnić. Nawet gdy mieszkamy na 15. piętrze bloku w środku miasta - wystarczy zimą karmnik, aby wkrótce pojawiły się w nim ptaki. Zobaczymy w nim bogaty świat - przyjaciół, wrogów, całe życie społeczne...
Andrzej Kruszewicz, Dariusz Pieróg

Powietrzne awantury, czyli walki ptaków
Czy powietrzne bitwy ptaków są dla nich niebezpieczne? Czy są to walki na śmierć i życie, czy może jedynie... ptasie zaloty?
Samce bocianów śpieszą się bardzo i do Polski przylatują jak najwcześniej. Chcą za wszelką cenę odnaleźć swoje gniazda z ubiegłego roku. Dlaczego jest to dla nich takie ważne?

Czy zwierzęta zmieniają się z wiekiem?
Jak zmienia się zachowanie zwierząt wraz z ich dorastaniem i starzeniem się? Czy pewne cechy pozostają niezmienne przez całe życie? O tym, jak wiek wpływa na zwierzęta, w audycji "Wśród Zwierząt" opowiadał dyrektor warszawskiego zoo - Andrzej Kruszewicz.

Papugi - przyjaciele na długie lata
Papugi bardzo przywiązują się do ludzi i traktują ich jak partnerów życiowych. Oczekują bliskiego kontaktu z człowiekiem i bardzo nie lubią samotności.

Do czego ptakom służą dzioby?
Posiadanie dziobów to charakterystyczna cecha ptaków. I choć może się wydawać, że jedzenie za pomocą dzioba może nie być komfortowe, ptaki uważają inaczej. Perfekcja posługiwania się dziobem przychodzi jednak z czasem i wymaga nauki.

O co kłócą się mewy? Dlaczego nigdy nie milkną?
Jeden z najbardziej krzykliwych ptaków, jakim jest mewa, był bohaterem kolejnego odcinka cyklu "Wśród Zwierząt". Dlaczego mewy są tak "rozmowne" i ciągle wydają z siebie jakieś dźwięki? Co oznacza, gdy mewa milczy?

Dlaczego każda pliszka swój ogonek chwali?
Najpopularniejszym krajowym gatunkiem pliszki jest pliszka siwa. Ten gatunek charakteryzuje się m.in. długim ogonkiem, który przeszkadza tym ptakom w lataniu, ale pomaga w zdobywaniu pokarmu.

Spotkanie z hipopotamem i jego nieoczekiwane korzyści
Doktor Andrzej Kruszewicz w rozmowie z Dariuszem Pierogiem opowiada o nieoczekiwanych korzyściach, jakie mogą wynikać ze spotkania z hipopotamem.

Tajemnice świata wiewiórek
Doktor Andrzej Kruszewicz w rozmowie z Dariuszem Pierogiem zainteresują się naszymi dobrymi znajomymi, które spotykamy podczas spacerów po parkach. Chodzi o wiewiórki…

Czy zimowa chandra dopada zwierzęta w zoo?
Czy dopada Państwa zimowa chandra ? Pewnie tak… przynajmniej od czasu do czasu… A jak to jest u zwierząt ? Czy ich także dotyka ta sezonowa przypadłość ? Dariusz Pieróg zapyta o to doktora Andrzeja Kruszewicza.
z 2